Recordproductie Franse aardappelen +16%

De Franse productie van consumptieaardappelen heeft dit jaar 6.070.000 ton bereikt. Vorig jaar was dit nog 5.235.000 ton. Dat is een stijging van 16%.

Het areaal is toegenomen met 3,6% ten opzichte van vorig jaar: 121.410 hectare. De gemiddelde opbrengst in 2014 is 50 ton per hectare. Dat is bijna een stijging van 12% ten opzichte van vorig jaar.

De combinatie van een stijging van oppervlakte en een stijging in opbrengst leidt tot een historisch hoge productie van meer dan 6 miljoen ton.



Publicatiedatum:



Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier


Ander nieuws uit deze sector:


Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.