Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

China: minder appelen verwacht dit jaar

De appeloogst in China is dit jaar kleiner dan vorig seizoen. Het totale volume zal volgens het Chinese ministerie van Landbouw 34,7 miljoen ton bedragen. In 2013 was dit nog 38,7 miljoen. Hiermee wordt de rol van China als 's werelds grootste exporteur van verse appelen en appelconcentraat beperkt.

Volgens UN comtrade nam de export van verse appelen uit China tussen 2009 en 2013 met 15% af tot 995.000 ton en die van appelconcentraat met 25% tot 598.000 ton. De jaarlijkse consumptie per persoon ligt volgens UN Comtrade rond de 23,7 kilo (in 2012), dit is meer dan in Europa, waar een gemiddelde van 20 kg gemeten werd. FAOSTAT meldt dat het Chinese areaal in de periode van 2007-2012 met 5% toenam en nu 2,06 miljoen beslaat. De productiviteit van de bestaande telers stijgt ook, hoewel deze in vergelijking met Europese landen aan de lage kant blijft en is nu 18 ton per hectare.

China blijft dus, ondanks een aantal dalingen in de afgelopen jaren, nog steeds een belangrijke speler in de internationale appelmarkt. 


Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer