Egidio Mordenti (foto rechts), directeur van Terremerse en
Pempacorer PO.
"De verkoop van de abrikozen begint in de eerste week van mei en duurt tot september. In totaal vermarkten we rond de 3500 ton abrikozen. We hebben de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in de late rassen Petra, Faralia, Farbaly en Farclo."
"Gele perziken, rond de 5000 ton, worden geteeld in Metapontino (Rich May en Bordo) en Romagna. De oogst duurt tot begin september."
De vroege nectarine-oogst begon eind mei. Nu volgt de oogst van de Big Bang en Big Top rassen uit Metapontino. Dit jaar biedt de coöperatie ook de eerste saturn perziken aan. In totaal vermarkt het bedrijf 10.000 ton nectarines
"Er zijn problemen geweest met Sharka de afgelopen jaren. Helaas kunnen we de situatie alleen monitoren en proberen het te voorkomen. Op dit moment vervangen we het steenfruit met granaatappelen bij de bedrijven die getroffen zijn in Centraal- en Zuid-Italië."
Terremerse teelt vooral voor de bovenkant van de markt. De superieure klassen (A en hoger voor perziken en nectarines, 50+ voor abrikozen) zijn bestemd voor de binnenlandse retail. Lagere klassen worden verkocht in Europa, met name Duitsland, Groot-Brittannië, Scandinavië en Oost-Europa.
"We hebben dit jaar ook een overeenkomst getekend met Mediterraneo Group om onze aanwezigheid op andere markten, zoals de Verenigde Arabische Emiraten, te vergroten. We verwachten hier goede resultaten te halen."
De verwerking en verpakking van de producten vindt plaats in Lavezzola. Daarnaast worden de premium labels, Appena Colta en Freschissimi, op de velden verpakt. De lagere klassen worden met simpelere materialen verpakt.
"Onze belangrijkste concurrenten tijdens de zomer zijn Spanje en Griekenland, omdat daar de productiekosten lager zijn. We verwachten een grote aanvoer in Europa, wat vanuit de teler positief is, maar op het commerciële vlak problemen geeft. De hoge kwaliteiten zullen het sowieso goed doen, vooral als het weer goed blijft."
Meer informatie:
Cooperativa Terremerse
Processo Ortofrutta
Via S. Silvestro, 38
48018 Faenza (RA)
Tel.: (+39) 0546 600811
Fax: (+39) 0546 600838
Email: [email protected]
Web: www.terremerse.it