



Abonneren
Vacatures
- Int. Product- en Cropspecialist Propagation (opkweek)
- (Jr.) Specialist Duurzaamheid en Data
- Junior Kwaliteitscontroleur
- Productieleider
- Salesmanager substraten West-Europa
- Manager Quality Assurance (QA)
- Accountmanager Data Management - Agri
- Head Grower Greenhouse Canada
- Lead Auditor Kwaliteit & Processen
- Junior account manager
Top 5 - gisteren
- Jan Oskam verkoopt locatie Vleuten aan projectontwikkelaar, Neerijnen vanaf 2024 centrale locatie
- "Op nieuwe verwerkingslocatie volop ruimte om ons verder te ontwikkelen"
- Dole verkoopt groentedivisie aan Chiquita
- "De Piqaboo is voornamelijk interessant omdat hij zo duur verkocht kan worden in Azië"
- Uit de oude doos: Pouw kocht aardappeloogst van Malta
Top 5 - afgelopen week
Top 5 - afgelopen maand
Weer
"Inge Ribbens: "Akkoorden vragen om verdere uitwerking"
Indonesië op termijn open voor Hollandse uien; China voor Conférence-peren
Inge benadrukt dat dit nog niet betekent dat de export van Nederlandse uien naar Indonesië per direct mogelijk is. "Nog niet alle details van het akkoord zijn bekend, maar het lijkt erop dat op hoofdlijnen overeenstemming is (toegang uien weer mogelijk), maar er zullen nog vele zaken verder uitgewerkt moeten worden. Zo zullen onder andere percelen aangemeld moeten worden en zullen er bodemmonsters op Ditylenchus Dipsaci genomen moeten worden. Als de percelen na een laboratorium test 'schoon' blijken te zijn, kunnen zij geschikt geklaard worden voor export naar Indonesië. Hiervoor moeten een aantal organisatorische zaken opgezet gaan worden.
Binnenkort zullen wij met de sector en overheid overleg hebben over de verdere uitwerking hiervan. We moeten er dus rekening mee houden dat het huidige seizoen (komende maanden) nog niet geëxporteerd kan worden, en dat de inzet volledig gericht zal zijn op het nieuwe seizoen. Maar dat is ook nog even afhankelijk van de aanvullende informatie die wij nog over het akkoord moeten krijgen."
Conférence-peren naar China
Het was een goede week voor de Nederlandse AGF-exporteurs, want ook werd bekend dat de Chinese markt open zal gaan voor de Nederlandse Conférence-peren. "Op het hoogste niveau is de afgelopen week een akkoord bereikt. Dat is enorm goed nieuws, na zo'n vijf jaar onderhandelen. We hopen dat er vandaag tijdens de High Level Meeting in Shanghai ook een ondertekening plaatsvindt, maar dat moet nog langs de juridische afdelingen in China, dus het is even de vraag of dat vandaag gaat lukken", vertelt Inge. "Maar ook dit is een zwaar protocol wat nog verder uitgewerkt moet worden, waar ook lang niet iedereen aan deel zal kunnen nemen omdat er veel garanties moeten worden gegeven."
Uiteindelijk zorgt het nieuws ook bij Frugi Venta voor veel opluchting. "We hebben hier al een paar jaar een fles champagne op de kast staan en we gaan er vanuit dat we de fles dit jaar eindelijk open kunnen maken."
Publicatiedatum:
Auteur:
Izak Heijboer
©
AGF.nl
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-02-01 Ruim helft Nederlandse bedrijven vindt gestegen bedrijfskosten belemmerende factor
- 2023-02-01 Ontwikkelagenda Verslogistiek Greenport West-Holland opgesteld
- 2023-02-01 Crisisupdate: Brandstof weer duurder, gasvelden Groningen nog even op de waakvlam?
- 2023-02-01 Massale staking in VK, maar vertragingen vooralsnog beperkt
- 2023-02-01 Vernieuwende concepten voor uitdagingen in food en food-systemen bij HAS Food Experience 2023
- 2023-02-01 Aandeel Oekraïense vluchtelingen met werk toegenomen
- 2023-02-01 Nederlandse Inflatie in januari naar 7,6 procent
- 2023-01-31 "Energieklap moet nog komen voor bedrijven"
- 2023-01-31 Kantoren op kop bij verduurzaming bestaande gebouwen
- 2023-01-31 Kostenexplosie doet Belgische inflatie op voeding stijgen
- 2023-01-30 Ruimere energiesteun voor Vlaamse bedrijven, regeling verlengd
- 2023-01-27 Franse wet geeft AGF-sector meer macht bij retailers
- 2023-01-27 Invoer Chinese AGF in Rusland weer toegestaan
- 2023-01-27 GroentenFruit Huis neemt leden mee in ontwikkelingen op energievlak
- 2023-01-27 "De retail gaat onze hogere kostprijs niet compenseren"
- 2023-01-26 Sjaak van der Tak over Landbouwakkoord en de Grüne Woche
- 2023-01-26 Cees van Doorn werkt aan realisatie FruitVillage
- 2023-01-26 Effecten van Brexit steeds nijpender voor Britse telers
- 2023-01-25 "Harde afspraken over gelijke behandeling arbeidsmigranten buiten EU nodig"
- 2023-01-25 Voortzetting Taskforce Versnelling Tijdelijke Huisvesting