
Frituristen gaan voor erkenning frietkotcultuur als immaterieel erfgoed
België: Week van de Friet van 25-11 t/m 01-12
Frieten, frietkoten en de hele beleving van het frituurbezoek, daar hebben we bij ons een zwak voor. Er is geen enkele andere zaak waar je terechtkan voor een snelle hap waar zoveel verhalen over te vertellen vallen of waar diezelfde unieke sfeer en gezelligheid hangt. Elke frituur kent bovendien zijn eigenheid, heeft zijn eigen unieke service, inkleding, sfeer en ziel.
Op vraag van de Vlaamse frituristen en aardappelschilbedrijven zet VLAM de frietjes van de frituur jaarlijks gedurende één week in de spotlights tijdens de Week van de Friet. Dit jaar is deze feestweek gepland van 25 november tot 1 december. Heel wat frituristen grijpen de Week van de Friet aan om eens iets bijzonders te doen: ze organiseren een wedstrijd, geven een extraatje of werken een eigen animatieprogramma of benefiet uit.
Dit jaar is er echter meer aan de hand. De frituristen gaan voor een hoger doel, een edel doel, een doel dat rechtstreeks verband houdt met hun beroepseer. Ze willen er namelijk voor ijveren om de unieke frietkotbeleving te laten erkennen als immaterieel cultureel erfgoed. Navefri, de beroepsvereniging van de Belgische frituristen, nam hiervoor het initiatief en diende hiervoor reeds een dossier in bij Vlaams Minister van Cultuur, Joke Schauvliege.
Voor een gunstige beoordeling is de steun van het publiek echter van wezenlijk belang. De frituristen en VLAM grijpen de Week van de Friet daarom aan om de steun van de bevolking te vragen voor de erkenning. U kunt de petitie ondertekenen bij uw frituur. Wilt u graag wat meer kwijt over de manier waarop u die unieke frietkotbeleving persoonlijk ervaart en zo het dossier een duwtje in de rug geven, dan kan dat op www.weekvandefriet.be. Ook via sociale media zal de Vlaming de weg kunnen vinden naar de petitie. Na afloop van de Week van de Friet wordt de petitie overhandigd aan Minister van Cultuur, Joke Schauvliege. We houden u op de hoogte.
Voor alle vragen over de Week van de Friet 2013 kunt u terecht bij Bernard Lefèvre, voorzitter van vzw Navefri, tel 0494/51 04 89 of info@navefri.be.
Publicatiedatum:
Ook onze nieuwsbrief ontvangen? | Klik hier
Ander nieuws uit deze sector:
- 2023-01-27 "Mildessa zuurkool is heel populair bij maaltijdbereiders en detailhandel"
- 2023-01-26 VS stelt antidumpingrechten in op citroensap uit Zuid-Afrika en Brazilië
- 2023-01-26 Aardappelen over transportband van 135 meter naar frietfabriek Midden-Oosten
- 2023-01-26 McCain Foods lanceert programma voor regeneratieve landbouw in Nederland
- 2023-01-25 "Verwerkte rode biet is een interessante pijler"
- 2023-01-19 Kiwi-extract voor betere eiwitvertering
- 2023-01-16 Mama's Maaltijden brengt eigen podcast uit
- 2023-01-16 "Corona heeft de consument bewuster gemaakt van kwaliteit"
- 2023-01-13 Klimaatverandering belemmert productieplanning
- 2023-01-10 Synergo gaat Suriname helpen met optimalisatie van groentenverwerking
- 2023-01-10 Eerste Antwerpse cider van biologische appelen komt uit Zwijndrecht
- 2023-01-09 Gehalveerde en geschoonde courgettes en komkommers
- 2023-01-09 Lamb Weston boekt netto-omzet van +27%
- 2023-01-06 2022 was een goed jaar voor IQF-producten in Egypte
- 2023-01-06 Ondanks enorm hoge prijs, blijft diepvriesfriet uit Nederland en België in trek
- 2023-01-04 Conservenmerk Bonduelle ontkent dat ze groenten in blik leveren aan Russische soldaten
- 2023-01-03 Egyptische telers benutten klimaatverandering door tomaten te drogen
- 2022-12-23 "Wij willen het gat vullen dat bij convenience is ontstaan"
- 2022-12-23 WTO veroordeelt antidumpingrechten op diepvriesfrites door Columbia
- 2022-12-19 "We geven klasse II fruit een nieuw leven in mooie Bourgondische producten"